« Svibanj 2024 »

Govornička škola
Autor: Administrator , 11. 6. 2012.

Bio sam u Govorničkoj školi!

Govornička škola „Ivo Škarić“ djeluje od 1992. godine, a osmišljena je kako bi potaknula darovite srednjoškolce da ubrzano razviju svoje sposobnosti u govorničkom umijeću i u govornom izražavanju uopće.

Govorničko umijeće koje daje ovaj program, predstavlja oblik dodatnoga osposobljavanja  darovitih učenika, te me kao takvog profesorica hrvatskoga jezika Nera Dominis prepoznala i uputila u ovu školu. Cjelokupni je sadržaj govorničke škole razdijeljen u četiri stupnja uz mogućnost izvođenja petog stupnja za dodatno usavršavanje. Uz pomoć financijske potpore grada Supetra, uspješno sam završio četiri stupnja govorničke škole. Tijekom trajanja govorničke škole stekao sam opće govorničke vještine, naučio govornička pravila te upoznao govorničke žanrove. Okušao sam se u debatama, scenskim govorima, recitaciji. Naučio sam faze u pripremi govora te savladao najčešće prepreke dobrog govornika kao što su strah i trema. Do sada je govorničku školu pohađalo više od 4000 srednjoškolaca iz cijele Hrvatske pa sam osim napretka na govorničkom području sklopio i kvalitetna poznanstva s vršnjacima.

Ovim putem želio bih zahvaliti ponajprije svojoj profesorici hrvatskoga jezika  Neri Dominis što me je uputila u govorničku školu, gradu Supetru na financijskoj pomoći kojom su me popratili tijekom sva četiri stupnja, profesorima koji su mi izašli u susret i omogućili mi ranije odgovaranje te, na posljetku, poštovanom ravnatelju Srednje škole „Brač“ gospodinu Stjepanu Boriću.

Alvin Alić, učenik III.c

Više fotografija pogledajte u Foto-galeriji.