Virtualna zbornica

2.h učionica 2.h
3.h učionica 3.h

« Srpanj 2020 »

Srednja škola „Brač“ u Supetru u 2012./2013. školskoj godini nudi učenicima upis u slijeće programe:

• Četverogodišnji program opće gimnazije

u kojemu se stječu široka znanja iz područja humanističkih i prirodnih znanosti. Tijekom četverogodišnjeg školovanja učenici odabiru široku lepezu izbornih predmeta. Na završetku školovanja pristupa se polaganju državne mature nakon čega se izravno upisuju na fakultet i prema našim saznanjima postižu dobre rezultate u daljnjem školovanju.

• Trogodišnja zanimanja iz područja :

Ugostiteljstvo i turizam - JMO

-  Kuhar

Osobne usluge - JMO

-  Frizer

Strojarstvo-JMO

-  Automehaničar

Ekonomija i trgovina - JMO

-  Prodavač

Elektrotehnika - JMO

-  Elektroinstalater

Učenici se obrazuju po JMO modelu (Obrazovanje u jedinstvenom modelu obrazovanja za obrtništvo). Po završetku srednjoškolskog obrazovanje po ovom modelu ulaze u svijet rada. Završavanjem trogodišnjeg obrazovanja i polaganjem pomoćničkog ispita dobivaju svjedodžbu Obrtničke komore i svjedodžbu srednje škole. Nakon tri godine rada u struci polaže se majstorski ispit te se dobiva licenca za vođenje vlastitog obrta-obrtničke radionice.

Pored redovite nastave učenicima se nude izvannastavne i izvanškolske aktivnosti. U školi djeluju Likovna i Literarna sekcija te Športski klub. Za učenike svih programa organiziraju se izleti i stručne posjete različitih sadržaja.

Sve potrebno za upis i što se sve boduje za upis navedeno je u priloženom dokumentu (Odluka o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u srednje škole.pdf). Osim drugih elemenata predmeti koji se boduju ove godine u našoj školi na upisu su:

- Hrvatski jezik

- Matematika

- Strani jezik

- Zemljopis

- Biologija

UPISNI ROKOVI

U I. razred srednjih škola u školskoj godini 2012./2013. Učenici će se upisivati u sljedećim rokovima:

1. Ljetni upisni rok

1. Prvi upisni krug:
  • prijave za upis u ponedjeljak 2. srpnja 2012. i utorak 3. srpnja 2012. od 8 do 16 sati;
  • objava rezultata (ljestvice poretka na oglasnoj ploči i na mrežnim stranicama škole) u srijedu 4. srpnja 2012. najkasnije do 14 sati;
  • upis u četvrtak 5. srpnja 2012. od 8 do 16 sati.

1. Drugi upisni krug:
  • prijava za upis u ponedjeljak 9. srpnja 2012. po rasporedu škole u vremenu od 8 do 16 sati;
  • objava rezultata (ljestvice poretka na oglasnoj ploči i na mrežnim stranicama škole) u utorak 10. srpnja 2012. najkasnije do 12 sati;
  • upis učenika je u srijedu 11. srpnja 2012. od 8 do 16 sati.

Svim neupisanim kandidatima koji ni nakon drugog upisnog kruga ne preuzmu svoje upisne dokumente škola mora odmah, preporučenom poštom vratiti.

2. Jesenski upisni rok

• objava (na oglasnoj ploči i na mrežnim stranicama škole) broja nepopunjenih upisnih mjesta (prema vrstama programa) i rokova za upis najkasnije do 17. kolovoza 2012.;
  • prijava za upis u ponedjeljak 20. kolovoza 2012. od 8 do 16 sati;
  • objava ljestvice poretka u utorak 21. kolovoza 2012. najkasnije do 12 sati;
  • upis učenika je u srijedu 22. kolovoza 2012. od 8 do 16 sati i u četvrtak 23. kolovoza 2012. od 8 do 12 sati.

(Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u 2012./2013. školskoj godini.pdf)

Više o školi i programima pogledajte u priloženoj prezentaciji: