Posjet učenika automehaničara dizelskom i Boschovom servisu u Vranjicu
Autor: Administrator , 18. 3. 2015.

Učenici III.a razreda (automehaničari) posjetili su DIESEL BOSCH SERVIS JURIĆ obrt Vranjic sasvojim stručnim učiteljem Jakšom Matulićem.

Vlasnik je servisa D. Jurić podsjetio učenike na povijest Boschove pumpe i dizelskog motora. Učenici su vidjeli od prvih (mehaničkihdo današnjih najsuvremenijih koje moraju pratiti "euro 5" norme visokotlačne pumpe goriva

DIZELSKE PUMPE

Sustav za ubrizgavanje goriva

Zahvaljujući trajnosti i kvaliteti Boschove pumpe postale su sinonim za vrhunski sustav ubrizgavanjagoriva kod dizelskog motora. Servis Boschove pumpe preporučuje se napraviti nakon prijeđenih150.000 kilometara.

INJEKTORI

Srce rada svakog dizelaša

Uspješno repariramo sve četiri vrste proizvođača injektora: Bosch, Delphi, Siemens, Denso. Kod nekih kodiranih injektora se nakon reparacije mora izvaditi novi kod koji se kasnije unese u računalo vozila. Kod je vrlo bitan jer samo tako reparirani injektor pruža maksimum.

DIJAGNOSTIKA

Osnova i početak traženja kvara

Dijagnostika ne podrazumijeva samo spajanje na dijagnostički tester jer u više od 50% slučajeva tester ne prijavljuje nikakvu grešku, već se moraju raditi razna druga specijalna mjerenja s kojima će se otkriti problem. U servisu „Preden“ najčešće koristimo originalne dijagnostičke uređaje propisane od proizvođača Bosch, Delphi Denso.

Vlasnik je objasnio temeljni način rada pumpe, dijelove pumpe, kako nastaje tlak u pumpi, brizgaljke, regulator broja okretaja. Kako reagira visokotlačna pumpa goriva kod nekvalitetnog goriva, što se najčešće kvari i zašto su popravci skupi.