Svečano otvaranje ispostave Centra “Juraj Bonači” u školskoj športskoj dvorani
Autor: Sandra Radulovski, 10. 9. 2023.

U utorak, 5. rujna 2023. godine u športskoj dvorani Srednje škole Brač u Supetru bilo je svečano otvaranje Odjela za pružanje izvanistitucionalnih usluga Centra za odgoj i obrazovanje “Juraj Bonači”, prve takve podružnice na hrvatskim otocima.

Projekt je nastao zajedničkom suradnjom nadležnog Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike, Splitsko-dalmatinske županije, Grada Supetra, udruge “Brački pupoljci” i Centra za odgoj i obrazovanje “Juraj Bonači”. Zbog saznanja da su sva djeca s poteškoćama u razvoju odlazila u Split, Grad Supetar i Srednja škola Brač žurno su za njih ponudili prostore kojima su raspolagali, stoga sada imaju kompletnu skrb u novouređenim prostorima Srednje škole Brač. Također, Vlada Republike Hrvatske odobrila je potrebna radna mjesta stručnih djelatnika u ovoj ispostavi. Broj upisane djece je 35, a Odjel ih može primiti više od 100 kojima će pružati svoje usluge i tako pravovremeno djelovati i rano uključiti u podršku kako djeteta tako i obitelji.

Ovom prilikom posjetio nas je premijer Andrej Plenković, ministar rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike Marin Piletić, bivša ministrica regionalnog razvoja i fondova EU Nataša Tramišak, saborska zastupnica i izaslanica predsjednika Sabora Gordana Jandrokovića Danica Baričević, splitsko-dalmatinski župan Blaženko Boban te ostali uvaženi dužnosnici.

U spomenutom svečanom programu nastupali su štićenici Centra “Juraj Bonači”koji su sve prisutne dirnuli svojom pjesmom, plesom i glumom. Na kraju je organiziran domjenak za uzvanike i goste koji su pripremili učenici 3. b razreda Srednje škole Brač Karlo Matulić, Josip Tkalčević i Petra Mihaljević s voditeljem Zvonimirom Ljaljićem. Udruženje obrtnika Brač sponzoriralo je namirnice, a ugostitelji grada Supetra pomogli su svom potrebnom opremom za vrhunski doživljaj domjenka.

Pogledajte: