Dani otvorenih vrata 2023.
Autor: Sandra Radulovski, 18. 5. 2023.

Srednja škola Brač u petak, 12. svibnja 2023. godine otvorila je svoja vrata i time ostvarila mogućnost svim budućim učenicima da se upoznaju s radom škole, nastavnicima, učenicima i otkriju je li ovo škola u kojoj bi voljeli nastaviti svoje obrazovanje. Osim učenicima, vrata su bila otvorena i svim drugim vanjskim suradnicima kao i ostalim gostima koji su bili zainteresirani otkriti što se sve krije iza marljivog rada učenika i nastavnika te raznih programa koji se u njoj nude. Svečano otvaranje škole održalo se u školskoj sportskoj dvorani, a program su vodili učenik Toni Šerka iz 1. c razreda i učenica Flora Ugrinović iz 1. h razreda, uz tehnička podršku učenika 1. b razreda Pere Martinovića, a svoje su uloge stručno odradili uz potporu i vodstvo ravnateljice škole.

Otvorenju su svojim prisustvom doprinijeli učenici i učenice iz nekoliko osnovnih škola otoka Brača te uvaženi gosti. Tijekom službenog programa predstavljene su brojne aktivnosti u kojima su učenici i nastavnici sudjelovali tijekom cijele školske godine, a raznolikosti programa doprinijela je školska klapa u sastavu: Antonia Kuščić (3. c), Vana Martinić (3. c), Lana Kusanović (3. c ), Maja Buljević (3. c) Ivana Arnerić (4. c) , Josipa Matulić (4. c), Benedikt Štambuk (4. c), Kieran Kranjec (3. h) i Valerija Kličinović (2. c).

Učenice koje su postigle izvrsne rezultate na Smotri literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva srednjih škola iz cijele Hrvatske i 8. Međunarodnom literarnom, recitatorskom i likovnom natječaju „Ča u versin, riči i pinelu“ ovom su prigodom prikazale svoje radove: Valerija Kličinović (2. c) i Dajana Dragičević (4. h), čiji je literarni rad pročitala učenica Antea Glavaš (4. h).

Ove smo godine pružili priliku da se oni najbolji među nama istaknu te da se pohvali njihov trud i zalaganje. Time je od strane nastavnika/ca kao najbolja učenica među maturantima odabrana Ivana Arnerić, a učenici su kao najboljeg nastavnika odabrali nastavnika geografije, Josipa Jurića.

Po završetku službenog dijela programa, učenici naše škole poveli su goste u učionice u kojima su zajedno s njima uživali u brojnim radionicama i aktivnostima: „Put biologije”, učenici 2. c razreda pod vodstvom nastavnice Helene Radmilo, „Duh u boci”, učenice 3. c razreda pod vodstvom nastavnice Sadete Jakšić, „Povijest i arhitektura moga kraja”, učenice 3. c razreda pod vodstvom nastavnice Vinke Cvitanić-Todorović, „Pub kviz fizika” pod vodstvom nastavnika Emila Eterovića, „Razmišljaj računalno”, učenici 1. c i 2. c razreda pod vodstvom nastavnice Sandre Radulovski, „Mjerenje visine stabla pomoću matematike”, učenice 1. c razreda pod vodstvom nastavnice Keti Nižetić, „Debatna igra: Tko može spasiti svijet”, učenici 3.h razreda pod vodstvom nastavnice Anite Galasso, kviz „Tuđe, naše”, učenici 2. h razreda pod vodstvom jezičnog aktiva, nastavnice Rine Dragičević, Vlaste Peše, Zdravke Šarić i Maje Terzić, „Kovrča na više načina”, učenice 1. g, 2. g i 3. g razreda pod vodstvom nastavnice Marinele Staničić, „Flambiranje”, učenici 2. b i 3. b razreda pod vodstvom nastavnika Zvonimira Ljaljića „Uređenje dizelskog motora Lombardini 530”, učenici 1. a, 2. a i 3. a razreda, pod vodstvom nastavnika Ivana Matića i Filipa Bobana te „Pub kviz” pod vodstvom nastavnica Pere Gusić, Andrijane Vladislavić i nastavnika Edija Žitnika.

O promidžbenim materijalima škole i prezentaciji škole pobrinuli su se učenici i učenice prvog, drugog i trećeg razreda hotelijersko-turističkog smjera na recepciji škole, pod vodstvom nastavnika Joška Matulića i nastavnice Nevenke Civadelić.

I na ovoj su manifestaciji naši učenici kuharskog smjera: Max Anton Hržić (3. b), Matea Akrapović (3. b), Zara Miočić (3. b), Nela Vušković (3. b) i Karlo Matulić (2. b) ponudili svim učenicima i gostima da kušaju njihove najdraže specijalitete.

Ovim putem zahvaljujemo svima koji su podržali naše Dane otvorenih vrata te ovaj, za školu važan događaj, upotpunili svojim dolaskom!