« Svibanj 2024 »

Dan otvorenih vrata škole 2022.
Autor: Sandra Radulovski, 10. 5. 2022.

Dana 6. svibnja 2022. godine u našoj školi održali smo Dan otvorenih vrata za bračke osmaše, njihove roditelje, nastavnike i ostale drage goste. Tijekom tog dana predstavili smo naše obrazovne programe i aktivnosti koje radimo u Srednjoj školi Brač. Nakon pozdravnog govora ravnateljice Doris Mazije i prekrasnih pjesama koje nam je otpjevao dio našeg školskog zbora pod vodstvom profesora Andrije Akrapa, učenici smjera HTT-a usmjeravali su posjetitelje do radionica (pod vodstvom nastavnika Nevenke Civadelić i Joška Matulića). Očekivali su ih zanimljivi sadržaji: Moderni upleti (izrada modernih pletenica pod vodstvom nastavnica Ljubice Drpić i Marinele Staničić), Gastro show (predstavljanje jela bračke kuhinje i specijaliteta šalše ka nonine na dijalektu i stranim jezicima pod vodstvom nastavnica Maje Terzić, Nere Nejašmić, Rine Vidović, Anite Galasso, Vlaste Peše, Lucije Carević Brešković i nastavnika Zvonimira Ljajića), Kokteli (radionica spravljanja koktela pod vodstvom nastavnice Nevene Vrljičak Bijuk), Razmišljat ćete računalno! (interaktivni kviz pod vodstvom nastavnice Sandre Radulovski), Povijest i arhitektura našega kraja (matematički pristup Rendićevu zvoniku u Ložišćima pod vodstvom nastavnice Vinke Cvitanić Todorović). Također, osmaši su mogli saznati kako ispraviti netočne predodžbe iz znanosti u radionici Istina ili mit? (pod vodstvom nastavnika Emila Eterovića), uz topografsku kartu i kompas naučili su kako se orijentirati u prostoru u radionici pod vodstvom nastavnika Josipa Jurića, a također mogli su “zaviriti” u Srce motora (u radionici pod vodstvom nastavnika Filipa Bobana i Ivana Matića), „prošetati” kroz opću kulturu u Pub kvizu i sudjelovati u debati (Ostati ili otići na otoku) (pod vodstvom nastavnice Pere Gusić). Potom, mogli su upoznati Ekoproizvode iz našega vrta, meleme od voska i eteričnih ulja koji mogu osvježiti dan te doživjeti Čarobno cvijeće (obje radionice pod vodstvom nastavnice Helene Radmilo), i na kraju, pod vodstvom nastavnice Sadete Jakšić pronaći “duh u boci” u istoimenoj radionici. U pripremi ovog dana zaslužni su i nastavnici članovi Organizacijskog odbora: Sandra Radulovski, Marijana Babić, Helena Radmilo, Josip Jurić i Rina Vidović.  Naši su učenici bili izvrsno angažirani u radionicama, pokazali su svoje znanje, umijeće i sposobnosti te smo na njih izuzetno ponosni. Posjetitelji su zaista uživali u aktivnostima koje smo za njih pripremili. U pripremi i provedbi aktivnosti ovog dana zaslužni su nastavnici članovi Organizacijskog odbora (Sandra Radulovski, Marijana Babić, Helena Radmilo, Josip Jurić i Rina Vidović), dežurni fotograf psiholog Edi Žitnik te ostalo osoblje škole.

Nadamo se da ćemo i dogodine moći uživati u kreativnom duhu naših učenika!