Otvoreni dan škole 2018.
Autor: Sandra Radulovski, 15. 5. 2018.

Dana 11. svibnja 2018. godine u Srednjoj školi Brač održao se Dan otvorenih vrata u svrhu upoznavanja osmih razreda osnovnih škola otoka Brača s našim obrazovnim programima. Učenici su svoju kreativnost imali prilike pokazati u kulturno-zabavnom sadržaju.

Učenice 1. i 3. c razreda Stela i Vana Marović te učenica 1. h razreda Mia Marinković uz pratnju gitare učenika 4. i 1. c razreda Jurja Poklepovića i Antonija Matulića izvrsno su interpretirali  pjesme "Ulicama grada" Nene Belana i "Sve će biti u redu" grupe Psihomodo Pop pod vodstvom mentorice Maje Novak.

Nakon toga učenici 1. h razreda hotelijersko-turističkog smjera održali su komediju pod nazivom "Hotel Promaja" autorice učenice Bepe Katić koja je izazvala oduševljenje u publici. Mentori su im bili profesorica Nevenka Civadelić, strukovna učiteljica Katijana Rendić i profesor Mislav Pasini, uz tehničku podršku profesorice Sandre Radulovski. U sastavu komedije predstavili su se i naši frizeri 3. i 2. g razreda u ulozi frizera i modela u hotelskom frizerskom salonu pod mentorstvom majstorice frizerstva Katjane Rendić, a također i učenici 3. b razreda zanimanja kuhar pod mentorstvom majstora posluživanja Nenada Martinića.

Nakon priredbe učenici podijeljeni u grupe obišli su različite radionice kako bi se upoznali sa stručnim i općeobrazovnim sadržajem koji škola nudi. Zanimljiv kviz općeg znanja osmislili su učenici 1. c razreda pod mentorstvom profesorice Sandre Radulovski i Anđelke Miloš, uvijek atraktivan kemijski pokus predstavili su učenici 3. c razreda pod mentorstvom profesorice Sadete Jakšić, a inspirativnu temu grčke mitologije prikazali su maturanti pod mentorstvom profesorice Andrijane Vladislavić. Također, predstavili su se i kuhari s temom pripravljanja barskih mješavina i koktela pod mentorstvom majstora posluživanja Nenada Martinića, i automehaničari s temom  diferencijala i faziranja motora pod mentorstvom strukovnog učitelja Jakše Matulića i profesora Matka Carevića. Literarna sekcija naše škole pod vodstvom ravnatelja Ivana Meštrovića u suradnji s Dječjim vrtićem "Mrvica" održali su izložbu povodom Dana otvorenih vrata.

Osmaši su se mogli informirati o školi i u prekrasnim brošurama koje su osmislili i izradili naši učenici pod vodstvom strukovnih nastavnika, a također i u razgovorima s našim učenicima. U vođenju današnjeg programa iskazala se učenica 2. c Laurena Paljuca pod vodstvom mentorice Rine Vidović. Vjerujemo da su svi uživali u ovom danu i da su s ugodnim dojmovima otišli svojim domovima.

Zahvaljujemo svima koji su svojim radom i trudom doprinijeli ovom Otvorenom danu škole da bude što uspješniji!

Laura Miočić i Laura Pivalica, 2. c

Povjerenstvo za prezentaciju škole

Više fotografija pogledajte Foto-galeriji.