« Ožujak 2024 »

Otvoreni dan škole 2017.
Autor: Sandra Radulovski, 17. 5. 2017.

Otvoreni dan u Srednjoj školi Brač u četvrtak, 4. svibnja 2017. godine bio je prvenstveno posvećen našim gostima, učenicima završnih razreda bračkih osnovnih škola – vjerojatno našim budućim učenicima, kao i njihovim razrednicima, nastavnicima i ravnateljima koji su ih dopratili te ostalim gostima. Za sadržajnu i zanimljivu kulturno-zabavnu priredbu pobrinuli su se učenici članovi literarne sekcije čija je voditeljica profesorica Rina Vidović, učenici članovi školskog vokalno-instrumentalnog sastava s kojima je nastupe uvježbavala profesorica Maja Novak i učenice zanimanja frizer koje su pripremile minireviju frizura i originalnu kostimografiju, predvođene mentoricom nastavnicom Katijanom Rendić.

Tako je u sklopu ovogodišnje literarne teme „o storima i mlodima“ učenica Meri Juras interpretirala svoju čakavsku pjesmu Moj nono i smrt predloženu za državnu smotru Lidrano 2017. i svoj šaljivi uradak o vlastitim generacijskim borbama. Nakon interpretacije učenice Nike Gospodnetić pjesme bračkog pjesnika Tomislava Dorotića Nima ve tega, učenica Ivna Bonačić predstavila je svoju čakavsku pjesmu Nono moj. Također, ona je i ponovila svoj čakavski dijalog Nima ve tega čiji je mentor bila profesorica Nera Dominis. U glazbenom su dijelu priredbe naše učenice (Andrea Žuvić, Lina Šerić, Stella Marinković, Ela Juras, Ivana Pulišelić, Laura Pivalica, Laura Litović i Nora Marinelić) izvele klapsku pjesmu Ne diraj moju ljubav uz pratnju gitare učenika Jurja Poklepovića i Tedija Žuvića te učenika Davida Dubaića na klavijaturi. Također, publika je mogla čuti i instrumentalne obrade popularnih stranih pjesama učenika Jurja Poklepovića. Potom je uslijedila spomenuta revija frizura u kojoj su svoja kreativna umijeća pokazale sljedeće naše učenice: Laura Babarović, Paula Vušković, Katica Nižetić, Karla Arbunić, Kristina Carević, Fani Livačić, Marinela Veleničić, Ana Stančić i Martina Kokić.

Posjetitelji su zatim imali priliku razgledati dvije izložbe: izložbu likovnih radova članova školske likovne sekcije u svježe „ušminkanoj“ školskoj izložbenoj galeriji, na kojoj su se svojim radovima predstavili učenici (Stella Marinković, Nikolina Vladislavić, Melita Vladislavić, Paul Lombardić, i Ana Nikšić), tajnica škole Ankica Banožić, profesorica Kristina Petričević i ravnatelj škole Ivan Meštrović te izložbu fascinantnih fotografija renomiranog hrvatskog fotografa i putopisca Davora Rostuhara pod nazivom „Hrvatska iz zraka“.

Četiri radionice obogatile su naš otvoreni dan sadržajima koji su naše goste ne samo informirali, nego im omogućili i užitak u degustacijama:

• „Pripravljanje i posluživanje barskih mješavina“ – radionice u kojoj su znanje i vještinu pokazali učenici Ema Širković, David Kuzmanić, Marinko Martinić, Teo Barhanović i Ivan Kuščević, pod mentorstvom nastavnika Nenada Martinića
  • „Flambiranje“ – radionice u kojoj su se iskazali učenici Matej Androšević i Petar Omerović, koje je pripremio njihov mentor nastavnik Zvonimir Ljaljić
  • „Priča o diferencijalu“ – radionice u praktikumu automehaničarske struke, koju su nam „ispričali“ učenici Bruno Gabriel Bešker i Duje Martinović pod budnim okom njihovog mentora nastavnika Jakše Matulića
  • „Podni šah“ – radionice o bezvremenskoj misaonoj „igri nad igrama“, šahu, u dvorištu škole, koju su vodili učenici Matej Ivčević, Petar Galović, Luka Martinić i Mili Brtičević Damjanović, a mentori su im bili profesori Edi Žitnik i Frane Meštrović.

Za tehničku podršku zaslužni su učenici Tonči Franulić, Frane Števanja i Antonio Maričić pod mentorstvom profesorice Sandre Radulovski i Anđelke Miloš, a učenica Michelle Šerka iskazala se kao voditeljica priredbe.

Sve u svemu, bio je to Otvoreni dan škole koji ćemo pamtiti, a na sličnom ugodnom zadatku susrest ćemo se ponovno u svibnju 2018. godine.

Povjerenstvo za prezentaciju škole