Svečano otvorenje školske sportske dvorane
Autor: Sandra Radulovski, 1. 7. 2016.

Najljepši poklon u povodu Dana Grada Supetra za učenike i djelatnike Srednje škole Brač, ali i građanstvo Supetra i cijeloga Brača, bilo je svečano otvorenje školske sportske dvorane. Na dovršenje dvorane čekalo se 9 godina, ali kada je na dan otvorenja zasjala punim sjajem, zaboravilo se na sve teškoće i odgode.

Više od stotine djece i mladih sudjelovalo je u bogatom i atraktivnom kulturno-zabavnom i sportsko-revijalnom programu. Na samom je početku hrvatsku himnu kao prava umjetnica otpjevala maturantica Srednje škole Brač Ani Škorić.

Zatim su odu svojemu Braču, pjesmu Stjepana Pulišelića „ Jo son Bročanin i volin Broč“, otpjevali učenici drugog razreda Osnovne škole Supetar. Stare bračke plesove i dječje igre s pjevanjem izvela su djeca, podmladak Bračkog folklornog društva „Ciciljona“, a odlične plesne koreografije pokazala su djeca različitog uzrasta koja pohađaju Baletni studio „Renata“. Veselje se nastavilo uz srednjoškolski glazbeni bend u čijem su sastavu nastupili učenici 2. razreda opće gimnazije: Juraj Poklepović, Lina Šerić i Andrea Žuvić. Uslijedile su ekshibicije kojima su svoje sportove predstavili najmlađi sportaši supetarskih klubova: Karate kluba Brač, Ragbi kluba Brač i Nogometnog kluba „Jadran“. Atraktivan nastup izvele su i članice Kulturne alternative mladih – HRAM – Centra novog cirkusa iz Splita, koje su kombinirajući ples i gimnastiku pokazale nevjerojatnu vještinu u akrobatskom plesu na svili.

Ravnatelj Srednje škole Brač Ivan Meštrović pozdravio je sve prisutne, a novu je dvoranu nadahnuto blagoslovio supetarski župnik don Toni Plenković. Ulagače u dvoranu vrijedne 25 milijuna kuna pozdravili su gradonačelnica Ivana Marković, župan Splitsko-dalmatinske županije Zlatko Ževrnja, ministar graditeljstva Lovro Kuščević, koji je ujedno i izaslanik ministra Tomislava Tolušića u ime Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU.
Uz raznobojne balone i veliku radost dvoranu su otvorila djeca sudionici programa, a potom su uslijedile revijalne utakmice.

Lijep pozdrav

Ravnatelj Srednje škole Brač, Supetar

mr. sc. Ivan Meštrović

Više fotografija pogledajte u Foto-galeriji.