Najbolji Adventski Vijenac
Autor: Administrator , 20. 12. 2013.

Aktivnost za izradu najboljeg adventskog vijenca organiziralo je Povjerenstvo za prezentaciju Srednje škole Brač. Predsjednik Povjerenstva bila je profesorica Silvana Dragičević, a članovi Povjerenstva profesorica Ivančica Grubišić i profesorica Anđelka Miloš zajedno u suradnji s Osnovnom školom Supetar.

U Srednjoj školi Brač 11. prosinca 2013. godine o u popodnevnim satima organizirana je radionica za izradu adventskog vijenca pod mentorstvom profesorice Silvane Dragičević. Sudionici su bili svi zainteresirani učenici Osnovne škole Supetar i Srednje škole Brač. Učenike osmih razreda u školu je dovela profesorica Doris Mazija, dok su ih učenici Srednje škole kao dobri domaćini dočekali sa svojim profesoricama. Uz prigodnu glazbu i obilje ukrasa koji su im dati na izbor ideje su se rađale i realizirale u međusobnim kontaktima i veselom predblagdanskom ozračju.

U četvrtak 19. prosinca 2013. godine u 13,30 sati ravnatelj Srednje škole Brač mr. sc. Stjepan Borić otvorio je izložbu adventskih vijenaca, a don Toni Plenković nam je rekao nekoliko vrlo zanimljivih informacija o povijesti i simbolici adventvskog vijenca. Uz učenike i profesore škole domaćina izložbu su razgledali učenici Osnovne škole Supetar. Posebno nam je drago da su se sa svojim radovima izložbi priključili učenici Osnovne škole Milna s nastavnicom Nedom Lješnjaković, a u organizaciji vjeroučiteljice Ive Ivković kojoj se zahvaljujemo. Također vježbenička tvrtka „Fineca“ pod mentorstvom profesorice Nevenke Civadelić  prezentirala je svoje radove: božićne kuglice i ukrase.

Nakon obilaska izložbe i uživanja u slasticama iz školske kuhinje koju su pripremili učenici prvog, drugog i trećeg razreda zanimanja kuhar, predstavnici učenika glasovali su za najbolji adventski vijenac učenika Srednje škole Brač i Osnovne škole Supetar. Pošto su proglašeni pobjednici iz obje škole, koji su nagrađeni frizurom u školskom frizerskom salonu i ručkom u školskom restoranu početkom drugog polugodišta, razišli smo se u veselom raspoloženju.

Anđelka miloš, prof.

BOZICNA_IZLOZBA.ppsx (26.38 MB)