« Ožujak 2024 »

Državna Smotra LiDraNo 2022.
Autor: Sandra Radulovski, 5. 5. 2022.

Nakon dvije godine dočekali smo napokon LiDraNo 2022. uživo!

U Vodicama se od 27. do 29. travnja, u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje, održala 31. Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva najboljih radova srednjih škola iz cijele Hrvatske. Našu su školu na Smotri predstavili učenica Dajana Dragičević (3. h) u kategoriji literarnog izraza svojim radom „Kapja vode” i učenik Domagoj Lazaneo (3. h) u kategoriji pojedinačnog scenskog nastupa (kazivanju poezije) interpretiravši pjesmu bračkog pjesnika Stjepana Pulišelića „Napušćena kuća”.

Članovi prosudbenih povjerenstava, književnici, filmski i kazališni glumci i redatelji, dramski pedagozi i novinari, s učenicima i njihovim mentorima vodili su razgovore i okrugle stolove o literarnim, dramskim i novinarskim radovima, radijskim emisijama i školskim listovima.

Važno je spomenuti da je na okruglom stolu za literarne radove predsjednik žirija književnik Miroslav Mićanović primijetio da su prozni radovi zreliji u odnosu na prijašnje i da se dijalektalno prozno stvaralaštvo odmaklo od sklonosti idealizaciji prošlih vremena. U književnoj radionici „Uključivanje lika” u priču naša se učenica Dajana Dragičević izvrsno, vješto i brzo snašla u zadanom zadatku čime je pokazala svoj prirodni literarni dar te su je pohvalili književnici Zoran Ferić, Kristian Novak i Miroslav Mićanović. Također, nakon nastupa našeg učenika Domagoja Lazanea članovi Prosudbenog povjerenstva za pojedinačni dramsko-scenski izraz (glumac i redatelj Ivan Đuričić i glumica Franka Klarić) istaknuli su njegovu samouvjerenost na sceni, vladanje dijalektalnim izrazom, poseban glas koji se divno slaže s tekstom te emotivnost i jednostavnost nastupa koja krije toliko bogatstvo. Stvarno možemo biti ponosni na naše učenike!

Uza sve navedeno, osobito nam je drago što su se naši učenici u svojem slobodnom vremenu povezali i družili s učenicima iz drugih škola naše zemlje te se nadamo da će se njihova poznanstva i prijateljstva nastaviti i nakon ove manifestacije.

Mentorica:

Rina Vidović, prof.