« Ožujak 2024 »

JESENSKI ROK ZA UPISE U SREDNJE ŠKOLE
Autor: Administrator , 28. 5. 2015.

U ponedjeljak, 24. kolovoza 2015. godine započinju prijave u sustav i prijave obrazovnih programa u jesenskom roku upisa u srednje škole.

Prijave obrazovnih programa trajat će do 31. kolovoza 2015. godine uz iznimku onih obrazovnih programa koji zahtijevaju dodatne provjere, a koji će se moći prijavljivati do 25. kolovoza 2015. godine.

Konačne ljestvice poretka za sve programe, pa i one s ranijim rokom prijave, bit će generirane 3. rujna 2015. godine.

Svi kandidati koji žele prijaviti obrazovne programe i upisati se, moraju ih prijaviti u gore navedenim rokovima te poštovati i ostale rokove navedene u publikaciji.

Cijeli postupak prijava detaljno je opisan u publikaciji Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2015./2016. – Idemo u srednju!!! te upućujemo sve kandidate da dobro prouče sam postupak.

Pogledajte Opširnije.

Danas, 26. lipnja 2015. godine u 12 sati započele su prijave obrazovnih programa u sustavu za upise u srednje škole.

Prijave obrazovnih programa trajat će do 8. srpnja 2015. godine uz iznimku onih obrazovnih programa koji zahtijevaju dodatne provjere, a koji će se moći prijavljivati do 30. lipnja 2015. godine.

Konačne ljestvice poretka za sve programe, pa i one s ranijim rokom prijave, bit će generirane 11. srpnja 2015. godine.

Započele su prijave kandidata u sustav za upise u srednje škole na portalu Upisi.hr.

Kandidati se prijavljuju u sustav do 26. lipnja 2015. godine kada započinju prijave obrazovnih programa, koje traju do 8. srpnja 2015. godine. Iznimka su oni obrazovni programi koji zahtijevaju dodatne provjere, a koji će se moći prijavljivati do 30. lipnja 2015. godine.

OPĆA GIMNAZIJA

Opća gimnazija je obrazovni program koji omogućava upis na sve više i visoke škole. Program daje široku lepezu znanja i vještina. Kroz izborne predmete učenik se može opredijeliti i za sadržaje koji ga posebno interesiraju, a koji će biti u funkciji njegovog budućeg zanimanja. U školi se realizira dodatna nastava iz stranog jezika čime se broj sati stranog jezika izjednačava s jezičnom gimnazijom. Također osigurava dodatnu nastavu iz prirodoslovnih predmeta i omogućava stručne posjete i izlete. Organiziraju se i pripreme za državnu maturu.

U školi djeluju sportski klub, likovna i literarna sekcija pa se učenici mogu baviti i izvannastavnim aktivnostima koje je također moguće organizirati i prema vlastitom izboru.

U suradnji s učenicima i njihovim potrebama organizira razne aktivnosti tijekom školske godine (prigodne kulturno-zabavne sadržaje, kreativne radionice, parlaonice, izložbe i sl.).

KUHAR

Kuhar je obrazovni program koji zahtijeva vještinu obrade namirnica, te njihovo aranžiranje, kako bi načinili ukusno i estetski privlačno jelo. Ovaj program se nalazi na popisu obrtničkih programa, pa učenik isto kao i konobar može otvoriti svoj obrt, ali može i nastaviti školovanje u višim školama. Veoma  je zanimljivo i cijenjeno zanimanje jer je kuhar umjetnički virtuoz u kuhinji.

FRIZER

Učenici koji imaju umjetničkog dara upisuju ovo zanimanje u kojem stječu vještine oblikovanja frizura te se uče komunikaciji, estetici i fimoj motorici. U vremenu u kojem vlada modna scena pruža se mogućnost stvaranja i kreiranja novih frizerskih trendova i stilova čime učenici razvijaju svoju kreativnost. Nakon završetka ovog programa može se otvoriti frizerski salon ili nastaviti školovanje na višim školama. Postoji mogućnost zapošljavanja i u kazalištima, na televiziji, raznim revijama i drugim sličnim događanjima.

AUTOMEHANIČAR

Ovaj program upisuju učenici koji se zanimaju za automobile i motocikle. Program omogućava učenicima da izuče motore i druge sklopove cestovnih vozila, njihove principe rada, dijagnosticiranje kvarova te njihovo otklanjanje. Omogućava otvaranje obrta ili nastavak školovanja na višim školama.

KONOBAR

Zanimanje za koje vlada povećani interes i potražnja na tržištu rada, a upisuju ga učenici koji imaju i žele usavršiti vještine vezane za ugostiteljstvo, prezentiranje i posluživanje jela, znanja o vrstama i kvaliteti vina, piva i bezalkoholnih pića, opća znanja iz turističke ponude, kulture, komunikaciju s gostima na materinjem, ali i svjetskim jezicima.

PRODAVAČ

Prodavač je obrazovni program koji osposobljava učenike za rad u svim vrstama prodajnih prostora. Program zahtijeva od učenika sposobnost komunikacije i prezentiranja robe koju prodaje. Program nije u popisu obrtničkih zanimanja. Nastavak školovanja je moguć u četverogodišnjim obrazovnim programima.

ELEKTROINSTALATER

Elektroinstalater se bavi električnim instalacijama u građevinarstvu. Program je u popisu obrtničkih zanimanja te se može otvoriti elektroinstalaterski obrt. Kod ovog se zanimanja posebna pažnja posvećuje zaštiti na radu.

• Za trogodišnje programe potrebna je liječnička potvrda kojom se potvrđuje da nema kontraindikacija  za ova obrazovanja.
  • Nakon trogodišnjih obrazovnih programa, te nakon dvije godine rada u struci moguće je polaganje majstorskog ispita i otvaranje vlastitog obrta.
  • Učenici koji završe trogodišnje obrazovanje mogu nastaviti obrazovanje u svim četverogodišnjim obrazovnim programima. Uvjet jest da se nakon završetka trogodišnjeg programa prijave u školu u kojoj žele nastaviti obrazovanje u roku godine dana. Nastavak obrazovanja besplatno omogućava MZOS.
  • Učenici s boravkom na otoku imaju besplatan prijevoz. Autobus dovodi učenike ispred školske zgrade u 7:45, a odvozi nakon nastave u 14:10 čime se maksimalno koristi vrijeme.
  • Otklonjene su sve arhitektonske barijere, tako da je omogućen pristup u školu osobama s posebnim potrebama, a nastavni programi se po potrebi prilagođavaju osobama s posebnim potrebama.
  • Škola radi samo u jutarnjoj smjeni.
  • Dani otvorenih vrata škole su koncem travnja.

Više posebnosti i uvjeta o našoj Školi saznajte OVDJE.