DAN ŠKOLE I DRŽAVNO NATJECANJE ELEKTROINSTALATERA/ELEKTROMONTERA
Autor: Administrator , 26. 4. 2013.

Tijekom realizacije Državnog natjecanja u zanimanju elektromonter/elektroinstalater ELEKTRO 2013 dana 11. travnja 2013. godine svečano je obilježen Dan škole i to prigodnim otvaranjem izložbi.

„Radovi likovne sekcije" čiji je voditelj mr. sc. Ivan Meštrović, dipl.inž. mentor, s učenicima, članovima Likovne sekcije koja okuplja talentirane učenike koji su skloni likovnom izričaju. Likovna sekcija okuplja učenike već godinama, na zadovoljstvo škole koju predstavljaju kao i svojih roditelja.

„Letrat dežiderije za starin besidama o tilu čovika, beštijama, cablima i cviću" koju je u suradnji s učenicima izborne nastave biologije ostvarila Silvana Dragičević, prof. mentor biologije. Ideja izložbe, spoj prošlosti i sadašnjosti realizirana je na vrlo originalan i kreativan način s ciljem očuvanja baštine u srcima i duhu mladih ljudi. Osim vizualnog dojma, ono što izazvalo smješak na licu i toplinu u duši su stari izrazi oživljeni u novom kontekstu.

Učenici koji  sudjeluju u radu sportskog kluba škole, odigrali su utakmicu u kojoj su se okušale ekipa završnih razreda protiv ekipe učenika ostalih razreda škole te na kraju slavili oni iskusniji (2:1). Utakmicu su sa zanimanjem pratili učenici sa bodreći svoje favorite.

Na Državnom natjecanje u zanimanju elektromonter/elektroinstalater ELEKTRO 2013.sudjelovalo je jedanaest učenika i mentora iz Republike Hrvatske i dva učenika s mentorima iz Bosne i Hercegovine.

U prijepodnevnim satima nakon otvorenja, gosti su posjetili izložbe, razgledavali školu i  kušali slastice iz školske kuhinje, koje su pripremili učenici u zanimanju kuhar pod mentorstvom Zvonimira Ljaljića, majstor kuhar.

Dok su učenici natjecatelji rješavali  teorijski dio natjecanja u školi,  za to su vrijeme Ivona Martinić-Mladineo, prof. njemačkog jezika i likovne umjetnosti i Rina Vidović, prof. hrvatskog jezika izveli prezentaciju za mentore „Umjetnici otoka Brača". Na goste je poseban dojam ostavilo čitanje poezije bračkih pjesnika.

U poslijepodnevnim satima održan je praktični dio natjecanja u školi, a za to vrijeme organiziran je posjet mentora kulturnim spomenicima Supetra pod voditeljstvom č.s. Silvane-Ane Jukić, dipl. teologa i učenika škole.

Možemo primijetiti da su i naši učenici i učenici natjecatelji te mentori pokazali zadovoljstvo programom te se nadamo da će im današnji dan ostati u sjećanju.

Kao našem učeniku Karlu Koščaku koji je osvojio visoko 6. mjesto na Državnom natjecanju i njegovom mentoru.

Čestitamo!

Više slika pogledajte u Foto-galeriji.